Vrh A

S velkou radostí oznamujeme, že máme potvrzenou březost. Dne 07.03.2016 se povedlo spojení Arabely Starkaté tornádo a Alf Barunidlo, strakaté řady se tak rozrostou o další malé strakáčky.

Z pátku 06.05.2016 na sobotu 07.05.2016 se Belince narodilo 10 zdravých štěňátek, z toho 7 pejsků a 3 fenečky. Porod proběhl v klidu a bez komplikací. Následně jsme jeli na veterinu, aby jsme se radši ujistili, že deset je konečný stav:-). Prckové se mají k světu a nabírají na váze i velikosti. Bela je vzorná matka a zatím bez maličkých nedá ani ránu.

19.05.2016 - Někteří prckové už otevírají očka a začínají pomalu vrávoravými krůčky prozkoumávat okolní svět. Arabela už pomalu, ale jistě začíná odcházet na delší dobu z pelechu, už ani na procházky jí nemusíme nutit pod pohrůžkou násilí :-) Všíchni malý členové smečky už mají o hodně víc než dvojnásobek svojí porodní váhy a mají se čile k světu. Vzhledem k jejich počtu a hladovosti budeme muset asi brzy začít přikrmovat.

24.05.2016 - Začínáme přikrmovat, Arabela sice statečně kojí, ale 10 je přeci jen velká porce strávníků. Současně jsme strakáčatům zvětšili výběh. Prckové se začínají vydávat na první výpravy mimo pelíšek a zkoumat okolní svět. Očka už jsou otevřená takže se toho musí využít. V příštích dnech začnou slyšet a to prý bude teprve dobrodružství:-) odpoledne nás čeká v pořadí jiř třetí odčervení aby měla strakáčata bříška v pořádku :-)

07.06.2016 - Z prcků už jsou ,,velicí psi", vrčí poňufávají a skotačí, dokud neodpadnou tam, kde zrovna stojí. Spokojeně sajou mlíčko od mamči a potom se jdou dopucnout masíčkem, granulkami, nebo konzervičkou. Pravidlem jsou návštěvy ve venkovní ohrádce, kde je největší zábavou nahánět Arabelu:-)

17.06.2016 - Dnešního dne je strakáčatům 6 týdnů, všichni už se znají se svými budoucími páníčky. Dále chodíme na společné hromadné venčení do venkovní ohrádky, kde už probíhají i závody v běhu. Všichni se mají čile k světu a v co největší míře zkoušejí svoje maličké zoubky. Mamina sice ještě kojí, už to ale není tak časté jako dříve (ani se jí nedivíme). V minulých dnech probíhala veliká socializace, jednu chvíli jsme měli doma 15 strakáčů, naštěstí jsme počítali i prcky. Strakáčata se nejdříve ostýchala, ale potom byli dospělí strakáči rádi že jdou domů. Největší srandou byly ocasy dlouhosrtých psích návštěvníků. Moc děkujeme všem kamarádům a kamarádkám, kteří byli ochotní obětovat své psy napospas deseti malým piraňám:-) Odpoledne nás čeká v pořadí již třetí odčervení. Podáváme ho formou sirupu, tak doufáme že bude pouze ve štěňečích tlamičkách a ne po celém bytu.

 

 

Strakáčata stráví v naší CHS stanici minimálně 8 týdnů a na přelomu června a července se rozutečou k novým majitelům.